tel. 600 263 500 biuro@adventurepark.pl

BMK IX edycja - 25-26 sierpnia 2018

BMK edycja IX

21 kilometrów trasy przez piaski, błota, kanały oraz dwa katorżnicze tory przeszkód i blisko 1000 osób, które zechciały wziąć udział w rywalizacji podczas VIII edycji Biegu Morskiego Komandosa.

Przed nami kolejna, IX edycja legendarnego Biegu Morskiego Komandosa im. Gen. Broni Włodzimierza Potasińskiego.

Jest to najbardziej ekstremalny bieg terenowy w Polsce, który mocno i na stałe wpisał się do kalendarza imprez biegowych. Impreza organizowana jest przez Adventure Park Gdynia Kolibki, JW Formoza oraz przy współpracy ze strategicznym partnerem jakim jest Miasto Gdynia.

Jak zwykle odbędzie się w ostatni weekend sierpnia tj. 25-26.08.2018r w Gdyni.

Impreza kierowana jest do szerokiego grona sportowego oraz militarnego, czyli najwytrwalszych żołnierzy, biegaczy, a przede wszystkim twardzieli gotowych spróbować swoich sił na bardzo terenowej trasie urozmaiconej licznymi przeszkodami.

Zainteresowani działem w IX edycji Biegu Morskiego Komandosa mogą wybierać spośród siedmiu kategorii. Miłośnicy mocnych doznań w militarnym klimacie tradycyjnie mogą wystartować w kategorii Hard lub jeszcze mocniejszym wariancie – Hard historyczny – którego dodatkowym utrudnieniem jest godzina startu wyznaczona na 4:45. Oba biegi na odcinku 21 km, w bardzo urozmaiconym terenie z odcinkiem wodnym, plażowym oraz licznymi przeszkodami w postaci koryt rzecznych, kanałów i słynnej „Katorgi”.

 

Amatorom imprez sportowych, którzy zaczynają przygodę z biegami terenowymi, ale także tym, którzy lubią rozwinąć prędkość na krótszym dystansie, polecamy pakiet Sprint lub Rekrut i powstałą w 2016 roku kategorię – Sprint historyczny. Wymagająca, aczkolwiek krótsza, bo wynosząca 11 km trasa, do pokonania w stroju sportowym lub – w przypadku wersji historycznej – w umundurowaniu.

 

Wiemy, że nic tak nie łączy jak wspólna przygoda, dlatego w IX edycji proponujemy do wyboru dwie kategorie zespołowe: Team i Team sprint. Team to 4-osobowy zespół, biegnący na dystansie 21 km w pełnym umundurowaniu z 20-kilogramową atrapą moździerza. Team sprint to połowa dystansu, czyli 11 km do pokonania w 2-osobowych zespołach, w dowolnym stroju z 10-kilogramowym obciążeniem.

 

Jest w czym wybierać! Każdy kto chce sprawdzić się na bardzo terenowej trasie z pewnością znajdzie odpowiednią dla siebie kategorię. Nowe kategorie, stworzone w roku 2016 które doskonale uzupełniły wachlarz możliwości startu w BMK to nie wszystko co przygotowaliśmy. Fani Biegu Morskiego Komandosa, którzy startują w każdej edycji, a także amatorzy terenowych biegów mogą liczyć na nowe, oryginalne i niepowtarzalne przeszkody.

 

ocr
Miło jest nam również poinformować, iż Bieg Morskiego Komandosa dołączył do prestiżowego grona biegów partnerskich OCR POLSKA!

www.ocrpolska.org

 

Jedno jest pewne – uczestnicy na pewno nie będą mogli narzekać na brak wrażeń!

 

 

 

 

 

 

Top