tel. 793 243 486 biuro@ocrevents.pl

Informacje o Biegu

najtrudniejszy bieg terenowy w Polsce

Gdy pojawił się pomysł organizacji pierwszej edycji i jej realizacji w 2010 roku nikt nie przypuszczał, że uda się zaszczepić ideę morderczego wysiłku, chęci sprawdzenia swoich sił w tak trudnych warunkach tak szerokiemu gronu pasjonatów!
Od pierwszej edycji bieg poświęcony jest pamięci gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.

Pierwsza edycja Biegu Morskiego Komandosa odbyła się w 2010 roku – wystartowało 22 uczestników.
Druga edycja miała miejsce 27 sierpnia 2011 roku. Na listę startową zakwalifikowało sie 85 osób spośród 150 zgłoszeń które napłynęły do organizatorów. Ciekawa relacja ukazała się na łamach Polski Zbrojnej, relacje też dostępne sa na stronie JW Formoza.
Trzecia edycja Biegu Morskiego Komandosa pamięci gen. broni W. Potasińskiego organizowana przez JW FORMOZA i Adventure Park Gdynia odbyła się 1 września 2012 roku. Po tej edycji wydarzenie w mediach i prasie branżowej przypięto opinię „NAJTRUDNIEJSZEGO BIEGU EKSTREMALNEGO ORGANIZOWANEGO W POLSCE”. Wystartowało w niej 311 uczestników we wszystkich kategoriach.
W roku 2013 rywalizowało ponad 500 uczestników w kilku kategoriach. a opinia o biegu została podtrzymana.
Z uwagi na ilość przeszkód, ich specyfikę oraz ciasne i wąskie kanały zapadał decyzja o wprowadzeniu limitu 120 osób w każdej kategorii oraz 20 zespołów w kategorii TEAM.
Bieg Morskiego Komandosa stał się marką samą w sobie. Od dwóch edycji podtrzymuje opinię najtrudniejszego biegu ekstremalnego na terenie Polski.
Ocena niewątpliwie zobowiązująca i motywująca do poszerzania i rozwijania formuły z coraz wymyślniejszymi przeszkodami.
W roku 2019 w ostatni weekend sierpnia 31/08- 1/09 odbyła się jubileuszowa X edycja biegu w której udział wzięło około 900 osób. X edycja Biegu Morskiego Komandosa była ponad wszelką wątpliwość wyjątkowa !
Z tej okazji wybrani zawodnicy, a dokładnie Weterani BMK w ilości 20 osób mieli przyjemność startować w kategorii HARD X. To był nie tylko bieg z przeszkodami, to było wyzanie, test siły i charakteru oraz umiejętność pracy w zespole!

Hard 1 i Hard 2

Koronna kategoria biegu, stworzona dla najwytrwalszych i najbardziej wymagających. Start uczestników obowiązkowo w wysokim obuwiu oraz pełnym umundurowaniu. Uczestnicy biegną z ćwiczebnym karabinkiem AK 47 oraz plecakiem z obciążeniem pięciu kilogramów. Do pokonania trasa ok. 22 kilometrów po plaży, w morzu, lasach, bagnach i kanałach. Ponadto na uczestników czeka wymagający, wojskowy tor przeszkód rozstawiony na całej długości trasy!

Team

najbardziej wymagająca kategoria biegu rozgrywana na tej samej trasie co kategoria Hard – około 22 km. Zawodnicy startują w pełnym umundurowaniu. Poza standardowymi wymogami dotyczącymi przygotowania fizycznego i kondycyjnego bardzo istotnym elementem jest współpraca członków zespołu. Dodatkowo wyposażeni w atrapę moździerza o wadze 20 kilogramów. Tą kategorię najbardziej cenią sobie szkoleniowcy JW. Formoza, prowadzący nabór do jednostki.

Team Sprint

to kategoria rozgrywana w zespołach dwuosobowych na trasie Sprint czyli 11 km z dodatkowym obciążeniem około 10 kg. Zawodnicy startuja w dowolnym stroju, pokonują wspólnie trasę i jednocześnie pokonują linię mety!

Sprint

kategoria stworzona dla wszystkich zaciekawionych ideą i formułą Biegu Morskiego Komandosa. Bardzo często startują w niej osoby, które dokonują tak zwanego „rozpoznania” przed startem w kategorii Hard. A to dla tego, że w sprincie uczestnicy mają do pokonania połowę dystansu tj. 11 km i to w dowolnym stroju, niekoniecznie wojskowym;).

Hard Historyczny

wyjątkowa kategoria biegu, upamiętniająca wydarzenia z 1.09.1939 roku kiedy to o 4.45 rozpoczęła się II Wojna Światowa. Kategoria dedykowana dla osób o zainteresowaniach historycznych, patriotycznych i tych którzy do startu w kategorii Hard, chcą dołożyć ekstremalną godzinę startu. Wyposażeni i ubrani jak przystało na żołnierzy – kompletny mundur, plecak z obciążeniem oraz ćwiczebna atrapa AK 47 oraz nakrycie głowy – hełm Wojska Polskiego ze znakiem Polski walczącej! Zawodnicy mają do pokonania dystans 22 kilometrów.

HARD X

10 edycja Biegu Morskiego Komandosa była ponad wszelką wątpliwość wyjątkowa ! Poza nowymi zadaniami, kilkoma zmianami na trasie i dużą liczbą niespodzianek, przygotowaliśmy specjalną kategorię startową dla Weteranów BMK – Hard X. To nie był tylko bieg z przeszkodami, to było wyzwanie, test siły charakteru i umiejętności pracy w zespole! Było to wyróżnienie dla 20 zawodników. Kategoria X różniła się od kategorii HARD zadaniami dla zawodników i dystansem do pokonania. Zawodnicy zostali desantowani z łodzi oraz mieli do wykonania zadanie- strzelanie ostrą amunicją (broń Glock). Za każde pudło karą było 10 padnij powstań. Poza tym dużo błota, piasku, przeszkód wysokościowych, wędrówki na czworaka rurami ściekowymi, marsz w morzu i strumieniach. To wszystko na trasie około 26km. To była kategoria dla najlepszych!

Organizatorami i pomysłodawcami Biegu Morskiego Komandosa są  Adventure Park Gdynia Kolibki oraz Jednostka Wojskowa FORMOZA przy współudziale Gdyńskiego Centrum Sportu.

Chcesz sprawdzić ile jesteś wart? Gdzie jest granica Twojej wytrzymałości?

WYSTARTUJ A SIĘ PRZEKONASZ!

Podziel się: Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Top